Lubię to

O najbardziej niebezpiecznym człowieku od czasów Jezusa Chrystusa

buy Lyrica in mexico Szkoła, która uczy w większości tego, czego młody człowiek najmniej potrzebuje do życia, księża, którzy z ambon karcą nas za wszelkie przejawy radości z życia, politycy, którzy bardziej niż dobra narodu, pragną władzy nam nim, powielanie z pokolenia na dawno już nieaktualnych zasad i przekonań naszych rodziców?

Osho – remedium na wpajanie nieaktualnych zasad dotyczących tego jak żyć

Zaczęło się od Grety. Jakże by inaczej…

– Gosia, jeśli mówisz, że jesteś zainteresowana rozwojem duchowym, a nie znasz Osho to znaczy że nie jesteś zainteresowana rozwojem duchowym. Tylko pamiętaj, szanuj czas jaki przy nim spędzisz. Włącz muzykę, zapał świeczki, analizuj każde jego zdanie.

A że robię wszystko co powie mi ta kobieta. Tak właśnie zrobiłam.

Spośród 49 jego książek, które zostały przetłumaczone na język polski przeczytałam 10. Zaczęłam od Miłość, wolność, samotność, tak jak polecała Greta.

Co z niej wyniosłam?

  • jak jest mi czasami smutno to też jest ok,
  • nie powinnam wypierać tego co czuje. Powinnam się temu przyglądać,
  • samotność niesie ze sobą potężną, kreatywną moc,
  • istnieją alternatywne  modele rodziny. Dla świata zachodniego totalnie nie do zaakceptowania, choć mają w sobie wiele sensu.
  • poparcie moich wcześniejszych przekonań na temat negatywnych skutków instytucji małżeństwa.

 

Kolejna książka Osho, która wpadła mi w ręce to Buy Tastylia Online No Prescription Needed Siedem ciał czlowieka, czyli rzecz o naturze snów. Dzięki niej zaczęłam medytować przed snem. http://pacificpine.ca/availability/ Od tamtej pory problem z zasypianiem u mnie nie istnieje. Ta pozycja pozwoliła mi również zrozumieć procesy przez jakie przeszłam podczas ceremonii Ayahuaski.

Najważniejsza dla mnie książka Osho to Księga Kobiet – Duchowa siła kobiecości. Przeczytałam ją w pociągu relacji jelenia Góra – Poznań – Jelenia Góra, przez co 3 dni później znalazłam się w samolocie relacji Wrocław- Amsterdam, wywracając sobie po raz kolejny życie do góry nogami. Książka, którą daję bliskim mi kobietom przy każdej możliwej okazji.

Osho napędza mnie tak już od roku. A mój chłopak niemal za każdym razem dostaje spazmów, kiedy chwytam za kolejną jego książkę, bo wie, że zgadzam się ze wszystkim co ten człowiek powiedział, a wszystko to jest tak społecznie i chrześcijańsko niepoprawne, że masz obawy, żeby mówić o tym głośno. To znaczy ja nie mam. Ale mój chłopak nie może się nadziwić z jaką ‘socjopatką’ mieszka pod jednym dachem.

Najlepsze jest to, że Osho nie napisał ani jednej ze swoich książek. Wszystkie one są spisane z nagranych taśm audio i video wykładów jakie wygłosił na przestrzeni 35 lat na całym świecie. Jego wykłady dotyczą w równym stopniu poszukiwaniu własnej duchowości, szukaniu sensu jak i polityki, spraw społecznych, seksu i pieniędzy.

Londyński ‘Sunday Times’mówi o nim:

Jeden z 1000 ludzi, którzy stworzyli XX wiek

Amerykański pisarz Tom Robbins określił go mianem:

Najbardziej niebezpiecznego człowieka od czasów Jezusa Chrystusa.

To on jest autorem słów: „że stanowczo lepiej medytuje się jadąc Rolls-Roycem, niż podróżując na grzbiecie osła.”

Osho stara się znaleźć złoty środek miedzy ponadczasową mądrością wschodu jak i zachodu, który posiada tak wysoki potencjał nauki i technologii. Ale tak naprawdę trudno jest mi przełożyć ideologie Osho tak, aby zachęcić do nich innych. On mówi tak obrazowo, metaforycznie, że ma to sens tylko wtedy kiedy zaczniesz to czytać.

To tylko taki skrót dotyczący tego jak wielki wpływ na moje życie miały, mają i na pewno będą mieć nauki Osho w moim życiu.

Już więcej nie piszę. Oddaję Wam moje ulubione cytaty Osho z ostatniej książki, jaka wpadła mi w ręce Seks się liczy, która również niesamowicie otworzyła mi oczy na pewne sprawy.

Ukazuje, że nie wszystko czego nauczyliśmy się w szkole, nie wszystko co mówią nam księża, politycy i rodzice jest dla nas jako istoty ludzkiej dobre. Ja wiem, że trochę tego dużo, ale Robaczki Kochane moje, przysięgam, że wybrałam same smaczki, a było ciężko, bo cała książka jest do zjedzenia.
Bardzo bardzo bardzo gorąco polecam i zachęcam, bo:

Jeśli mówisz, że jesteś zainteresowana rozwojem duchowym, a nie znasz Osho to znaczy że nie jesteś zainteresowana rozwojem duchowym. Tylko pamiętaj, szanuj czas jaki przy nim spędzisz. Włącz muzykę, zapał świeczki, analizuj każde jego zdanie.
 


 

 Polecam,

Gosia Filiczkowska

Jeśli podobał Ci się mój tekst, bardzo się cieszę! A bedę skakać z radości i tupać nóżkami, jeśli polubisz lub udostępnisz go na Facebooku 🙂
Facebook
Pinterest
Pinterest

You Might Also Like